Akcja ratunkowa głogowskich strażaków i policjantów

W czwartek 23 maja 2015 r., w godzinach popołudniowych doszło do dramatycznego zdarzenia w pobliżu mostu drogowego w Głogowie. Do rzeki Odry wpadła kobieta. Pierwsi na miejscu byli policjanci, Łukasz Majchrzak i Tomasz Nowaczyk, Joanna Rozmus. Funkcjonariusze bez wahania wskoczyli do wody i rozpoczęli poszukiwania kobiety we wskazanym przez świadków zdarzenia miejscu.

Po 4 minutach od zaalarmowania na miejscu byli również strażacy. Dzięki temu, że strażacka łódź ratunkowa jest cumowana w porcie, strażacy bardzo szybko dopłynęli do miejsca poszukiwań. Do wody wskoczył ogn. Damian Silniewicz i po krótkiej chwili, nurkując na głębokości około 3 metrów natrafił na poszkodowaną i wyciągnął ją na powierzchnię.

Wspólnymi siłami osób, które były w wodzie, umieszczono kobietę na desce ratunkowej, potem na łodzi i przetransportowano ją na brzeg. Już na łodzi podjęto akcję ratunkową, którą kontynuowano na pomoście w porcie, a następnie przewieziono poszkodowaną do głogowskiego szpitala. Wspólna ratownicza akcja zakończyła się sukcesem. Udało się przywrócić kobiecie akcję serca, choć  jej stan jest ciężki i przebywa na oddziale intensywnej opieki medycznej.