Bezpieczniej w gminie Świdnica

Komendant świdnickiej KP PSP st. bryg. Tomasz Szuszwalak nie ukrywa, że  od dawna leżała mu na sercu sprawa wzmocnienia sił ratowniczych we wschodniej części gminy. Tam bowiem najbardziej wysunięta na wschód, a przez to i obciążona zadaniami ratowniczymi jest tylko OSP Gogołów. W opinii komendanta Szuszwalaka, jest to jednostka perspektywiczna, ale wymagająca wzmocnienia.

No i uczyniono właśnie ważny krok na tej drodze. W siedzibie KP PSP odbyła się uroczystość przekazania OSP Gogołów średniego samochodu pożarniczego MAN, rocznik 2000. Wóz ten zastąpi liczącego sobie już 37 lat Stara 244, którym gogołowscy druhowie jeździli do licznych zdarzeń. Teraz ich zdolność ratownicza znacznie wzrosła, zwłaszcza, że w tej OSP pełni ochotniczą służbę 20 nieźle wyszkolonych i bardzo zaangażowanych strażaków. Wśród członków są także pani sołtys Gogołowa  Agnieszka Piaseczna oraz radna Teresa Bak. Rosną też młode kadry strażackie ponieważ w OSP działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

Ale jest jeszcze jedna dobra wiadomość. Otóż uczestnicząca wraz z komendantem Szuszwalakiem w przekazaniu samochodu pani wójt Teresa Mazurek, zadeklarowała wsparcie budowy nowej remizy dla strażaków OSP Gogołów. Idzie więc ku dobremu, co poza wszystkim ma i ten ważny wymiar, że mieszkańcy gminy Świdnica będą się czuli bezpieczniejsi. A to z punktu widzenia komendanta powiatowego PSP  jest najważniejsze.