Dzieci strażaków z koncertem … strażakom

Niewątpliwie, szczególną ozdobą tegorocznych uroczystości z okazji Dnia Strażaka był koncert, który odbył się 18 maja  w Oławskim Ośrodku Kultury. Artyści występujący na scenie zagrali i zaśpiewali dziewięć utworów, zarówno
z repertuaru muzyki klasycznej, jak i rozrywkowej. I może nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że wszyscy wykonawcy to…  dzieci oławskich strażaków.  Z tego też względu ich występ był nie tylko okazją do zaprezentowania wysokich umiejętności wykonawczych oraz  talentów muzycznych, ale przede wszystkim miał na celu uhonorowanie strażaków
z okazji ich święta.

Pomysłodawcą koncertu jest Jerzy Łabowski, były wieloletni oficer PSP ,
a obecnie prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oławie. Nie wszyscy jednak pewnie wiedzą, że jest on także uzdolniony muzycznie. Talent ten, z pewnością odziedziczyły jego córki – Asia, Julka i Ola, które wystąpiły  z koncertem na oławskiej scenie. Dzięki temu szczególnemu koncertowi okazało się też, że wśród dzieci strażaków jest wielu utalentowanych muzycznie uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Jadwigi Szajny-Lewandowskiej w Oławie. Wielu z nich ma już także za sobą pierwsze artystyczne sukcesy odniesione na konkursach ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych.

 Tym razem nie było jednak rywalizacji, a wszystkim znakomitym wykonawcom przyświecała jedynie chęć zasłużenia na uznanie i oklaski widzów. Były też serdeczne życzenia od wykonawców dla wszystkich strażaków, funkcjonariuszy i druhów, które w ustach młodej artystki zabrzmiały w szczególny sposób. Reakcją licznej widowni na brawurowe wykonania muzycznych utworów były nie tylko rzęsiste brawa, ale i wołania o bisy.

Na scenę musiała wychodzić ponownie choćby  Magda Gawlińska, która  swoim wykonaniem znanego przeboju Christiny Aguilery porwała publiczność do tego stopnia, że wspólnie z wykonawczynią śpiewała cała sala. Na słowa wielkiego uznania zasłużyli wszyscy wykonawcy wśród których byli:  Iwona Jędruszek – wiolonczela, Alicja Waliszewska – fortepian, Magdalena Gawlińska – wokal, fortepian, Joanna Łabowska – flet, wokal,Aleksandra Łabowska-Chowaniec  – wokal, Julia Łabowska – skrzypce, wokal, Jacek Nylec – trąbka.