DZIEŃ STRAŻAKA 2020

Żródło: KM PSP Legnica

 4 maja 2020 r. odbyła się uroczysta zbiórka strażaków i pracowników cywilnych w związku z obchodami Dnia Strażaka. Zbiórka miała miejsce na terenie Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Legnicy i miała charakter inny niż dotychczas. W tym wyjątkowym dniu spotkali się strażacy i pracownicy cywilni, mający tego dnia służbę. We własnym, ograniczonym gronie, w imieniu wszystkich strażaków i pracowników cywilnych, pełniących służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz w jednostkach ochotniczej straży pożarnej uczcili nasze Święto.

Przeprowadzone w kameralnym gronie spotkanie rozpoczęło się od złożenia stosownego meldunku przez dowódcę uroczystości, a po odegraniu hymnu państwowego głos zabrał Zastępca Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Legnicy mł. bryg. Marcin Swenderski, który podziękował wszystkim za trud i poświęcenie, życzył zdrowia, wytrwałości, zawsze bezpiecznych wyjazdów oraz pogratulował odznaczonym i awansowanym. Z powodu braku możliwości wręczenia odznaczeń i awansów zostały jedynie odczytane wyciągi z rozkazów o nadaniu wyższych stopni służbowych i  postanowień o nadaniu odznaczeń.

Odznaczono:

2 strażaków Brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.

Przyznano:

  • 1 awans w korpusie oficerskim,
  • 3 awanse w korpusie aspiranckim,
  • 13 awansów w korpusie podoficerskim,
  • 2 awanse w korpusie szeregowym.

O godzinie 1800 w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy,została odprawiona Msza Święta za emerytów i rencistów pożarnictwa oraz strażaków PSP i OSP Ziemi Legnickiej oraz ich rodzin.