Dzień Strażaka w Komendzie Powiatowej PSP w Kłodzku

Żródło: KP Kłodzko

4 maja 2020 r. o godzinie 13:00 na placu przed Komendą Powiatową PSP  w Kłodzku odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka. Niestety tegoroczne obchody powiatowego dnia strażaka z uwagi na stan zagrożenia epidemiologicznego odbyła się bez zaproszonych gości. Ze względów bezpieczeństwa udział wzięli jedynie funkcjonariusze i pracownicy Komendy pełniący w tym dniu służbę oraz Prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. dolnośląskiego.      

W trakcie uroczystości odczytano życzenia z okazji Dnia Strażaka złożone przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Pełniący obowiązki Komendant Powiatowy PSP w Kłodzku mł. bryg. Tomasz Wójtowicz podziękował wszystkim strażakom i pracownikom cywilnym za codzienną służbę i pracę oraz za zaangażowanie i wzorowe w wykonywanie zadań służbowych. W sposób szczególny dziękował druhnom i druhom OSP za stałą gotowość operacyjną oraz za wspomaganie PSP podczas działań ratowniczych.   
Komendant również złożył gratulacje wszystkim odznaczonym i awansowanym na wyższe stopnie służbowe a następnie przekazał życzenia wszystkim strażakom państwowej i ochotniczej straży pożarnej oraz pracownikom cywilnym Komendy Powiatowej PSP w Kłodzku.      

W dalszej części uroczystości odczytano wyciągi z postanowień o przyznaniu odznaczeń oraz wyciągów z rozkazów o nadaniu wyższych stopni.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji odznaczył 10 funkcjonariuszy brązową Odznaką „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”.
Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymało 33 funkcjonariuszy:

  • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał stopień BRYGADIERA 1 oficerowi,
  • Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał stopień  MŁODSZEGO BRYGADIERA 1 oficerowi,
  • Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej nadał stopień ASPIRANTA 3 strażakom,
  • Dolnośląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu nadał stopień STARSZEGO OGNIOMISTRZA 6 strażakom, stopień OGNIOMISTRZA 1 strażakowi, stopień MŁODSZEGO OGNIOMISTRZA 13 strażakom, stopień STARSZEGO SEKCYJNEGO 2 strażakom,
  • Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku nadał stopień STARSZEGO STRAŻAKA 6 strażakom.