Dzień Św. Floriana w Komendzie Powiatowej PSP w Bolesławcu

Żródło: KP PSP Bolesławiec

W dniu 4 maja, jak co roku z okazji Dnia Świętego Floriana, obchodzony jest też Międzynarodowy Dzień Strażaka. Tegoroczne obchody w Komendzie Powiatowej PSP w Bolesławcu ze względu na trwający stan epidemii w Polsce zorganizowane zostały z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego, wyłącznie ze zmianą służbową z bieżącego dnia oraz bez udziału gości. Po odegraniu hymnu państwowego, Komendant Powiatowy podziękował podwładnym strażakom za codzienny trud służby wkładany w zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom powiatu bolesławieckiego. Następnie odczytano wyciągi z decyzji i rozkazów personalnych awansowania strażaków tut. komendy na wyższe stopnie służbowe. Z dniem 4 maja 2020 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Bolesławcu awansowano na wyższe stopnie służbowe 2 strażaków w korpusie oficerskim, 2 strażaków w korpusie aspiranckim, 14 strażaków w korpusie podoficerskim oraz 3 strażaków z korpusie szeregowych.

Awansowanym, którzy nie mogli wziąć bezpośredniego udziału w uroczystości składam gratulacje, a także proszę o przekazanie podziękowań swoim najbliższym członkom rodziny, którym Wasza służba również nie szczędzi wyrzeczeń i niepokoju.

Jednocześnie w tym trudnym okresie stałego zagrożenia epidemicznego, wszystkim druhnom i druhom z jednostek OSP powiatu bolesławieckiego składam życzenia zdrowia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Dziękuję również za dotychczasowe działania profilaktyczne i utrzymanie gotowości operacyjnej do działań ratowniczych,

Podpisał bryg. Andrzej Śliwowski, Komendant Powiatowy PSP w Bolesławcu