Halowa Piłka Nożna

Finałowe rozgrywki w halowej piłce nożnej Jelenia Góra 2017

W Jeleniej Górze  rozegrane zostały finałowe mecze mistrzostw województwa dolnośląskiego w piłce nożnej strażaków PSP. Do tej fazy rozgrywek zakwalifikowały się cztery strażackie zespoły z Jeleniej Góry, Zgorzelca, Legnicy i Oławy. Po serii rozgrywek pierwsze miejsce zajęła ekipa ze Zgorzelca, na drugim miejscu uplasowali się piłkarze halowi z Oławy, a miejsce na pudle wywalczyli także reprezentanci Jeleniej Góry. Najgorsze jak mówią sportowcy, czwarte miejsce zajął w ostatecznej klasyfikacji zespół
z Legnicy.

            Obecne mistrzostwa  strażaków naszego województwa w halowej piłce nożnej, oprócz tego, że wyłoniły najlepsze strażackie ekipy, to jednocześnie pokazały jaki jest ogólny poziom w tej dyscyplinie sportu. Jest to istotne, zwłaszcza w kontekście ostatnich mistrzostw Polski strażaków, gdzie  nie poszło nam zbyt dobrze, ponieważ strażacka reprezentacja Dolnego Śląska zajęła odległe dziewiąte miejsce. Ale w tym roku będą przecież kolejne mistrzostwa i jest szansa na poprawę tej statystyki. Na ile jednak realna?

            Zarówno rozgrywki eliminacyjne, które trwały od września do grudnia, jak i finałowe, były okazją do swoistego przeglądu sportowych kadr. Do finału weszli ci, którzy aktualnie reprezentują najwyższą formę. Nie obyło się przy tym bez niespodzianek, ponieważ po kilkunastu latach nieobecności wśród najlepszych, do ścisłej czołówki zakwalifikowała się drużyna  Jeleniej Góry. Jednocześnie oprócz gratulacji za wyniki sportowe, komendant KM PSP bryg. Radosław Fijołek w Jeleniej Górze odebrał liczne gratulacje i podziękowania za doskonałe przygotowanie tegorocznych mistrzostw.

            Stabilną wysoka formą popisali się zawodnicy ze Zgorzelca. Ta drużyna w ubiegłym roku zajęła drugie miejsca, a obecnie zdobyła mistrzostwo województwa. Podobnie widoczny postęp odnotowała  ekipa z KP PSP w Oławie, która zajęła na poprzednich mistrzostwach województwa czwarte miejsce, a obecnie wywalczyła drugą pozycję. Natomiast zespół z Legnicy, który aż 13-krotnie zwyciężał w mistrzostwach w halowej piłce nożnej, w tym roku spadł na czwartą pozycję.

Te i inne dane będą niewątpliwie przedmiotem analiz przed kolejnymi mistrzostwami Polski. Póki co, obecne wojewódzkie mistrzostwa, koordynowane przez Ośrodek Szkolenia KW PSP przeszły do historii. Ich zwieńczeniem było uroczyste zakończenie z udziałem zastępcy dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego st. bryg. Marka Kamińskiego, który wręczył zwycięzcom puchary, a gospodarzom i organizatorom podziękował za znakomite przygotowanie i przeprowadzenie tej sportowej imprezy. (L)