Firefighter Combat Challenge 2017

4 czerwca 1998 roku, Rada Miasta ogłosiła Wrocław „Miastem spotkań.” Różnorodnych, bo określenie to należy traktować i postrzegać w sposób twórczy i wielopłaszczyznowy. Stolica Dolnego Śląska jest bowiem tym miejscem na mapie Polski, które symbolizuje burzliwą historię naszego kraju i gdzie bardzo silnie zaznacza się wielokulturowość. Wrocław to przede wszystkim miasto spotkań ludzi, ale równocześnie idei, to mieszanina historii i nowoczesności.

Z bogatą i niejednokrotnie dramatyczną historią Wrocławia ściśle związani są strażacy. Na tym polu służby społeczeństwu także mieszają się zawodowe życiorysy, zwłaszcza Polaków i Niemców, ale także wielu innych narodowości. Dość przypomnieć, że tuż po wojnie do licznych pożarów , najpierw szły piechotą, a potem jeździły, drużyny złożone z polskich i niemieckich strażaków. Przez kolejne dziesiątki lat strażacy z ogromnym wysiłkiem, a nierzadko poświęceniem, ratowali swoje miasto przed rozmaitymi zagrożeniami. Szczególnym wyzwaniem była dla nich powódź z 1997r, zwana powodzią tysiąclecia.

Niedawno, właśnie dzięki strażakom, Wrocław wzbogacił się o jeszcze jedną, szczególnie atrakcyjną i oryginalną formę spotkań. Przy okazji tegorocznych obchodów Dnia Strażaka, w centrum miasta odbyły się na
Pl. Wolności, zorganizowane przy wsparciu KGHM oraz Prezydenta Wrocławia, zawody FCC (Firefighter Combat Challenge). W emocjonujących zmaganiach sprawnościowych zmierzyli się strażacy zawodowi i ochotnicy z całego kraju.Ich siłę i sprawność podziwiały tłumy, nie tylko wrocławian, ale też licznych gości odwiedzających miasto.

Ta kolejna propozycja ,wzbogacająca długą listę różnorodnych wrocławskich spotkań, okazała się więc strzałem w dziesiątkę. W rezultacie już teraz kreślone są plany zorganizowania kolejnych zawodów tej kategorii. Ale rzecz jasna wrocławskich spotkań z ludźmi, z historią i współczesnością, z nauką i kulturą, jest cała masa. Bo Wrocław, to konglomerat różnorodności we wszystkich możliwych dziedzinach. Od tego roku wśród wielu propozycji wrocławskich spotkań jest także i ta, zaproponowana przez strażaków.