Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze OSP jako element szkoleniowy

Żródło: KP PSP Bolesławiec

W dniu 8 września 2018 roku na nowo budowanym boisku sportowym w Milikowie Zarząd Oddziału Miejsko –  Gminnego ZOSP RP w Nowogrodźcu zorganizował Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze.

W dwóch konkurencjach (sztafeta pożarnicza 7X50 m i ćwiczenie bojowe) wystartowało 5 drużyn reprezentujących jednostki OSP z gminy Nowogrodziec oraz zaproszona drużyna OSP z partnerskiej gminy Gorzyce.

W wyniku sportowej rywalizacji w zawodach zwyciężyła reprezentacja OSP Nowogrodziec wyprzedzając Zebrzydową, Gierałtów, Gorzyce, Nowogrodziec Osiedle i Czerną. Poza konkurencją w swojej kategorii była reprezentacja kobieca – ponieważ nie miała przeciwnika. Jednak start w zawodach był elementem przygotowań tej drużyny do zawodów rangi wojewódzkiej, które zostaną rozegrane w dniu 22 września 2018 roku w Grębocicach w powiecie polkowickim. W kategorii drużyn męskich powiat reprezentować będzie drużyna z OSP Nowogrodziec, która potwierdziła wysoką formę zwyciężając w Milikowie i jak się później okazało była również lepsza w „korespondencyjnym” pojedynku od reprezentacji OSP z gminy Osiecznica. Ponieważ równocześnie w Osiecznicy odbywały się gminne zawody dla jednostek z tej gminy. W zawodach wystąpiły 4 drużyny. Po przeprowadzonych dwóch konkurencjach zwycięzcą okazała się reprezentacja OSP Przejęsław, drugie miejsce przypadło strażakom z OSP Parowa, trzecie OSP Ławszowa. A poza podium stanęli gospodarze z OSP Osiecznica.

Na zawodach w Milikowie zaprezentowały się również reprezentacje MDP z OSP Gierałtów (w kategorii wiekowej 12 – 16 lat) i MDP OSP Czerna – w kat. do lat 18.

Komisję sędziowską na zawodach stanowili funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Bolesławcu. Komisja w Milikowie pracowała pod kierunkiem mł. bryg. Janusza Drużgi, a w Osiecznicy przewodniczącym komisji był mł. bryg. Janusz Gabryś.

Zmagania zawodników obserwowali licznie zebrani goście oraz przedstawiciele władz samorządowych i związkowych. W Osiecznicy zwycięzcom gratulował Wójt Gminy Osiecznica Waldemar Nalazek, a w Milikowie Burmistrz Miasta i Gminy Nowogrodziec Robert Relich.

Na podsumowaniu zawodów w obu gminach Komendant Powiatowy PSP w Bolesławcu mł. bryg. Andrzej Śliwowski podziękował zawodnikom za zaangażowanie zarówno w zawodach jak i ich codziennej służbie dla dobra lokalnej społeczności.