II Zawody Pływackie

Jak co roku na terenie powiatu milickiego odbyły się II Zawody Pływackie o Mistrzostwo Dolnego Śląska strażaków PSP . Cele, które przyświecały organizatorom zawodów to przede wszystkim popularyzacja pływania wśród funkcjonariuszy jako dyscypliny wpływającej na wszechstronny rozwój oraz wyłonienie reprezentacji Dolnego Śląska strażaków PSP do zawodów ogólnopolskich jak i również przygotowanie fizyczne funkcjonariuszy do udziału w akcjach ratowniczych. Zawody odbyły się w dniu 13 września 2019 r. na krytej pływalni w miejscowości Krośnice. Sportową imprezę uświetniła obecność Wójta Gminy Krośnice – Andrzeja Białego, Dyrektor OSIR „Krośnicka Przystań” – Liliany Firek. W zawodach uczestniczyło 21 funkcjonariuszy z siedmiu powiatów Dolnego Śląska.

Sportowe zmagania odbywały się w następujących konkurencjach:

50 m styl dowolny K
100 m styl dowolny M
100 m styl dowolny K
50 m styl grzbietowy M
50 m styl grzbietowy K
50 m styl klasyczny M
50 m styl klasyczny K
Sztafeta 4*50m stylem zmiennym M+K
50m open
50m styl dowolny M

Każda konkurencja zakończyła się wręczeniem medali oraz pamiątkowych dyplomów.
Kierownikiem zawodów był mł. bryg. mgr Krzysztof Dobroszczyk który dbał o każdy szczegół imprezy,
z-cą kierownika zawodów sekc. Jarecki Arkadiusz,
sędzia głównym: Mateusz Grudkowski

Sędziowie :
1. Artur Pawlak
2. Anna Stefańska
Ratownicy:
1. Zuzanna Tomczyk
2. Bartosz Skibiński

Sekretariat zawodów stanowił korpus cywilny PSP : Anna Stefańska, Katarzyna Korzeniowska, Ewelina Zimna zaś całe zawody odbyły się pod czujnym okiem gospodarzy Mistrzostw Komendanta Powiatowego PSP w Miliczu – mł. bryg. mgr inż. Tomasza Kopcia oraz Z-ca Komendanta PSP w Miliczu – mł. bryg. mgr inż. Grzegorza Zmaczyńskiego. Komendant po zakończonych zawodach podziękował za udział zawodnikom i zaprosił do kolejnej edycji Mistrzostw która planowana jest już za rok.

Według przedstawiciela KW PSP we Wrocławiu st. asp. Zbigniewa Żurowskiego zawody odbyły się bardzo profesjonalnie co zasługuje na duże uznanie.