Impreza sportowa i patriotyczna

15 sierpnia br. odbył się VIII Wyścig Kolarski Korona Kocich Gór – memoriał im. Kornela Morawieckiego. Zawodnicy ścigali się w systemie jazdy indywidualnej na czas na dystansie 16 km. Trasa wiodła po drogach powiatowych w gminach Oborniki Śląskie, Prusice, a także powiatu Trzebnica. Start i meta były w miejscowości Osolin.

 Celem sportowej imprezy, nad którą honorowy patronat objęli m.in. wojewoda dolnośląski, marszałek województwa dolnośląskiego, metropolita wrocławski oraz dolnośląski komendant wojewódzki PSP we Wrocławiu, jest popularyzacja tej dyscypliny sportu. Ale nie tylko, bowiem wyścig organizowany w rocznicę bitwy warszawskiej i mający za swojego patrona działacza opozycji demokratycznej, ma zarazem ważny wydźwięk ideowy i patriotyczny.

Z tych też względów aktywny udział w sportowych zmaganiach wzięli dolnośląscy strażacy, a także policjanci, startujący w osobnych konkurencjach. Natomiast niewątpliwie najważniejsze były zmagania zawodników licencjonowanych z takich kategorii wiekowych jak Junior Młodszy, Junior, Kobiety Open, ścigających się na dystansie 16 km. Dla wielu z nich udział w Koronie Kocich Gór może oznaczać start do wielkiej międzynarodowej kariery w kolarstwie.

Wśród strażaków, najlepsze wyniki uzyskali m.in. Michał Nawrocki, Jarosław Chyrzyński, Marek Kowalski, a wśród pań, Marta Dawidowicz.