Już 20-ty raz !

Żródło: KP PSP Bolesławiec

Dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Bolesławcu w 1999 roku „rzucili” pomysł zorganizowania turnieju piłki nożnej. Ponieważ termin był grudniowy, nazwali go „mikołajkowym”. I od tamtej pory, przy pomocy współpracowników i zaangażowaniu osób wspomagających, na początku grudnia rozgrywany jest w powiecie bolesławieckim Mikołajkowy Turniej Halowej Piłki Nożnej Straży Pożarnych.

7 grudnia 2018 roku, sześć strażackich drużyn spotkało się na Sali Zespołu Szkół w Gromadce, by rozegrać jubileuszowy XX turniej.

Ponieważ uczestniczyło tylko 6 ekip, turniej rozegrano w formule „każdy z każdym”. Mecze trwały po 15 minut. Ale był to wystarczający czas żeby strzelić parę goli i się zmęczyć. Po rozegraniu 15 meczów, w których padł tylko jeden remis, wyłoniono zwycięzcę zawodów. Zwyciężyli, sprawiając wielką niespodziankę, strażacy z Bolesławca. O zwycięstwie zdecydował ostatni mecz ze Zgorzelcem. Kolejność miejsc i wyniki w załączonej tabeli.

W dwudziestoletniej historii turnieju udało się nam zwyciężyć tylko w pierwszym turnieju i teraz w dwudziestym.

Na przestrzeni lat w Bolesławcu pojawiło się wiele reprezentacji. Gościliśmy przed wszystkim strażaków z sąsiednich komend (Lwówek Śl., Złotoryja, Legnica, Polkowice, Żagań, Zgorzelec, Lubań), jak i z dalszych okolic (Jelenia Góra, Żary, Głogów, Ząbkowice oraz KW PSP Wrocław). Grali również goście zagraniczni – strażacy z Pirny i Bautzen. Druhowie z OSP Nowogrodziec i OSP Czerna oraz bolesławieccy policjanci. Przez wiele lat wystawialiśmy również drużynę „Ludzi Życzliwych Straży”. Przez 20 lat naszą inicjatywę wspierało ponad 20 różnych firm i instytucji. Najczęściej jeśli ktoś raz pomógł to zostawał z nami na lata.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie turnieju, za włożony wkład pracy na każdym etapie jego tworzenia.

Szczególne podziękowania dla ekip z Lwówka Śl. i Jeleniej Góry za zrozumienie idei „turnieju mikołajkowego” i ufundowanie nagród, a także dla sędziów zawodów i osób wspierających..

Organizatorzy XX Mikołajkowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej Straży Pożarnych

Bolesławiec, 7 grudnia 2018 roku