Karambol na drodze krajowej.

30 lipca br. o godz. 14.19, po sześciu minutach od przyjęcia zgłoszenia, 18 strażaków z KP PSP Kłodzko oraz OSP Szalejów Dolny i OSP Polanica, przystąpiło do akcji ratowniczej na drodze krajowej nr 8 w Szalejowie Górnym pow. kłodzki. Tu bowiem doszło do groźnego karambolu z udziałem pięciu samochodów, w tym ciężarowego. W pojazdach podróżowało łącznie 11 osób, w tym troje dzieci. Na miejsce zdarzenia przybył także zastępca komendanta powiatowego KP PSP w Kłodzku.

Jak stwierdzono w wyniku dokonanego rozpoznania, najbardziej poszkodowana w wyniku zderzenia była kobieta, która została zakleszczona w swoim samochodzie osobowym. Dlatego po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, strażacy z użyciem narzędzi hydraulicznych przystąpili do rozcinania uszkodzonej karoserii samochodu w celu wykonania dostępu do poszkodowanej i jej ewakuacji. Równolegle zajęto się pozostałymi poszkodowanymi. Osiem dorosłych osób Zespoły Ratownictwa Medycznego odwiozły karetkami do szpitala. Natomiast troje dzieci, po konsultacji z koordynatorem ratownictwa medycznego, zawieziono do szpitala prywatnym samochodem.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń przyczyną wypadku było niezachowanie przez kierowcę samochodu ciężarowego należytej odległości od pojazdu poprzedzającego.