Karambol na drodze powiatu świdnickiego

3 lutego 2017 roku o godz. 730 na drodze powiatowej nr 3396D, na wysokości miejscowości Nowice doszło do wypadku drogowego z udziałem 25 samochodów. Karambol rozpoczął się od czołowego zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Następnie kolejne pojazdy wpadały na siebie.

W wyniku zdarzenia zostało rannych 9 osób, w tym 5 zostało przewiezionych do szpitala. Wśród poszkodowanych nie było dzieci.  Nikt też z osób rannych nie był zakleszczony w pojazdach.  Na miejscu zdarzenia pracowało 10 zastępów straży pożarnej  –  pięć ze świdnickiej KP PSP i pięć z OSP KSRG, a ponadto grupa operacyjna z KP PSP w Świdnicy, zespoły pogotowia ratunkowego i policja.

Z powodu dużej liczby uczestników karambolu i  zatarasowania drogi przez rozbite samochody, ruch został całkowicie wstrzymany. Policjanci wyznaczyli objazdy. Na miejscu został utworzony punkt pomocy z wykorzystaniem pneumatycznego namiotu ratunkowego z KP PSP w Świdnicy. Na miejsce zdarzenia przybyli  starosta powiatu świdnickiego oraz zarządca drogi. Zespół starosty zorganizował dla uczestników zdarzenia ciepłe napoje i posiłki.

Przez 9 godzin i 50 minut droga powiatowa była zamknięta. Zastępy JOP zabezpieczały miejsce prowadzenia działań policyjnych i prokuratorskich aż do usunięcia ostatniego pojazdu z jezdni. Akcję zakończono po posprzątaniu jezdni przez zarządcę drogi.

mł. bryg. Jacek Kurczyński