Kolejna śmierć na drodze

8 bm. przed południem w podwrocławskich Wierzbicach doszło do wypadku drogowego z udziałem czterech samochodów osobowych. W akcji ratowniczej uczestniczyło 11 strażaków PSP i 16 druhów OSP, a także ZRM. W ramach prowadzonych działań strażacy m.in. zabezpieczyli  miejsce zdarzenia i odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach.

Równolegle strażacy, wykorzystując sprzęt hydrauliczny,  wykonali dostęp do poszkodowanej, która pozostawała uwięziona w zdeformowanym samochodzie.  Po ewakuacji kobiety z samochodu, udzielono jej pierwszej kwalifikowanej pomocy medycznej, a następnie przetransportowano poszkodowaną do śmigłowca. Pomocy medycznej udzielono także dwojgu innym uczestnikom zdarzenia.

Akcja ratownicza trwała ponad trzy godziny. Niestety, w wyniku doznanych obrażeń jedna osoba zmarła. Jak pokazują policyjne statystyki liczba śmiertelnych ofiar wypadków drogowych stale rośnie. W minionym 2018 r. na polskich drogach śmierć poniosło 2862 osób, z czego dwie trzecie na miejscu zdarzenia. Natomiast tylko w pierwszym półmroczu bieżącego roku zginęło w wypadkach drogowych więcej osób niż w całym roku minionym. L.L.

Zdjęcia : st. kpt. Michał Poterek