Kolejne wypadki na A4

8 października br. ok godz. 9:40 służba dyżurna stanowiska kierowania Komendy Powiatowej PSP w Złotoryi otrzymała zgłoszenie o wypadku drogowym. Na autostradzie A4, na wysokości miejscowości Wojciechów doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym. W konsekwencji tego zdarzenia doszło do karambolu z udziałem kolejnych sześciu samochodów  ciężarowych oraz jednego samochodu osobowego.

Ze względu na wielkość  zdarzenia konieczne było zadysponowanie do akcji ratowniczej znacznej ilości sił i środków z powiatów: złotoryjskiego, legnickiego oraz bolesławieckiego. Bilans następujących po sobie wypadków okazał się tragiczny w skutkach. Jedna osoba poniosła śmierć, kolejną poszkodowaną osobę zastępy straży pożarnej musiały ewakuować z wraku pojazdu przy użyciu sprzętu hydraulicznego, a następnie przekazać służbom medycznym.

         W trwających ponad pięć godzin działaniach udział wzięło 14 zastępów jednostek ochrony przeciwpożarowej (9 PSP, 5 OSP), 4 zespoły ratownictwa medycznego oraz policja, która ustala okoliczności i przyczynę zdarzeń.