Kolejny wypadek na A4

Najprawdopodobniej niezachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu, było przyczyną kolejnego wypadku, do którego doszło  23 bm. na 135 kilometrze autostrady A4 – pas w kierunku Wrocławia . Informacja o zderzeniu  samochodu ciężarowego MAN i samochodu dostawczego, została odebrana przez służbę dyżurną KM PSP we Wrocławiu o godz.17.17. Niespełna dziesięć minut później strażacy dowodzeni przez  oficera operacyjnego st. kpt. Piotra Ciesielskiego rozpoczęli działania ratownicze. Akcja, którą w kolejnej fazie kierował także dowódca zmiany kpt. Tomasz Susło, trwała  ponad dwie godziny.

W działaniach uczestniczyło pięć zastępów  – 11 strażaków PSP i 6 druhów OSP. Jak stwierdził KDR, samochód dostawczy uderzył w tył samochodu ciężarowego. Na skutek tego kabina samochodu dostawczego została całkowicie zniszczona i wciśnięta w tył naczepy samochodu ciężarowego. Wewnątrz kabiny samochodu dostawczego znajdował się  kierujący bez widocznych oznak życia. Strażacy stwierdzili również brak dostępu do poszkodowanego. Natomiast kierujący samochodem ciężarowym nie doznał żadnych obrażeń i odmówił pomocy ze strony ratowników.

Na skutek wypadku i prowadzonej akcji, ruch na autostradzie w kierunku Wrocławia został całkowicie zablokowany, natomiast w kierunku Legnicy odbywał się jednym pasem. W ramach prowadzonej akcji ratownicy po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, przy pomocy sprzętu hydraulicznego  wykonali dostęp do poszkodowanego kierowcy samochodu dostawczego.  Przybyły na miejsce zdarzenia ZRM nie wniósł zastrzeżeń do działań ratowniczych strażaków.