Kolejny wypadek na A4

 3 marca, kilka minut przed godziną 2 w nocy, służba dyżurna jaworskiej KP PSP odebrała zgłoszenie o wypadku na autostradzie A4 w okolicach węzła Wądroże Wielkie. Do zdarzenia zadysponowane zostały zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz z lokalnych jednostek OSP z Wądroża Wielkiego, Budziszowa Wielkiego oraz Granowic. Dodatkowo zadysponowano również zastęp z sąsiedniej JRG z Legnicy.

Na miejscu okazało się, że w zdarzeniu brały udział dwa samochody typu bus oraz samochód ciężarowy. Pojazdami podróżowało łącznie 10 osób, z czego w chwili dojazdu służb ratunkowych cztery znajdowały się poza pojazdami. Natomiast we wraku pojazdu Ford leżącym na boku w przydrożnym rowie, uwięzionych było sześciu poszkodowanych. 

Strażacy prowadzili działania dwutorowo. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia udzielali poszkodowanym kwalifikowanej pierwszej pomocy a równocześnie, z wykorzystaniem narzędzi hydraulicznych, wykonali dostęp do uwięzionych poszkodowanych. Wszystkie osoby znajdujące się w samochodzie zostały ewakuowane i przekazane przybyłym na miejsce zespołom PRM. Dodatkowo na miejsce zdarzenia przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Niestety, obecny na miejscu zdarzenia lekarz stwierdził zgon dwóch osób. Siedmioro poszkodowanych przetransportowano do szpitali. Na miejsce zdarzenia przybyli zastępca komendanta powiatowego PSP w Jaworze mł. bryg. Arkadiusz Delikatny wraz z oficerem operacyjnym, a także przedstawiciel powiatowych struktur zarządzania kryzysowego .

 

 

Kpt. Łukasz Starowicz