Korytarz życia..cd

W dniu 21 marca 2018 roku w siedzibie OUA we Wrocławiu (Obwód Utrzymania Autostrady)  przy udziale Wojewody Dolnośląskiego Pawła Hreniaka, st. bryg. Adama Koniecznego dolnośląskiego komendanta wojewódzkiego PSP oraz przedstawicieli Policji, Pogotowia Ratunkowego, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Wrocław oraz przedstawiciela PZM oddział Wrocław miała miejsce oficjalna prezentacja spotu propagującego kampanię „Korytarz Życia – włącz myślenie”.

Kampania, nad którą patronat honorowy objął również Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP funkcjonuje od ponad roku na portalach społecznościowych, ukazując trudności w dotarciu do miejsca zdarzenia służb ratowniczych oraz edukując kierowców jak właściwie zachować się w sytuacji zaistnienia niebezpiecznego zdarzenia.

Autorami i pomysłodawcami kampanii są strażacy ochotnicy z dolnośląskich Ochotniczych Straży Pożarnych – OSP Ujazd Górny i OSP Czerna i to dzięki nim problem ten zaczął być rozpowszechniany i zauważany wśród internautów. Inicjatorzy wraz z partnerami akcji mają przekonanie, że   spot wpłynie na poprawę świadomości i zwróci uwagę kierowców na tak istotną kwestie dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

Więcej informacji na oficjalnej stronie kampanii:

http://korytarzzycia.pl

oraz na stronie Facebook „Korytarz Życia – włącz myślenie”.

Link do spotu propagującego kampanię:

https://drive.google.com/open?id=1VaYczsd3g7eJNkKM8OUHDCLaJ44JvntN