Mistrzostwa strażaków płetwonurków

27.06.2017r. na zalewie miejskim w Kowarach odbyły się  kolejne, VI Mistrzostwa Strażaków Płetwonurków Województwa Dolnośląskiego. W tegorocznej  edycji, w zmaganiach na wodzie, ale i pod wodą,  wzięli udział zawodnicy ze  Specjalistycznych Grup Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Jeleniej Góry, Legnicy i Wrocławia.

Tradycyjnie mistrzostwa były okazją do rywalizacji i wyłonienia najlepszych „wodniaków“, ale nie tylko.  Jednocześnie bowiem jest to dobra sposobność do sprawdzenia poziomu wyszkolenia strażaków-płetwonurków. Przy tej okazji dokonywana jest także wymiana doświadczeń w zakresie prowadzenia działań ratowniczych na różnych akwenach. Ogólnie natomiast to spotkanie strażaków płetwonurków służy podnoszeniu kwalifikacji.

W ramach mistrzostw zawodnicy zmierzyli sie zarówno w kategorii drużynowej, jak i indywidualnej. Wśród konkurencji rozgrywanych na czas były m.in. rzut rzutką, płynięcie po manekina znajdującego się pod wodą, a nastepnie holowanie go do pomostu. Natomiast w ramach konkurencji drużynowych zawodnicy m.in.  wydobywali ciężary przy pomocy balonu wypornościowego, a także płynęli przy pomocy liny kierunkowej pod wodą.Ponadto nurkowie w sprzęcie zanurzali się pod wodą.

Wyniki konkurencji indywidualnej:

1. Tomasz Grzejdziak z KM PSP Wrocław,

2. Jarosław Płaskoń z KM PSP Legnica,

3. Trusewicz Tomasz z KM PSP Jelenia Góra.

Wyniki konkurencji drużynowej:

1. KM PSP Wrocław,

2. KM PSP Jelenia Góra 2,

3. KM PSP Jelenia Góra 1,

4. KM PSP Legnica

Gospodarzem zawodów była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Puchary i nagrody wręczył zwycięzcom naczelnik Ośrodka Szkolenia PSP we Wrocławiu mł.bryg. Jerzy Ciężki.