Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Siatkówce Plażowej po raz trzeci rozegrano w Bolesławcu.

Żródło: KP PSP Bolesławiec

Zgodnie z „Kalendarzem imprez sportowych inicjowanych przez Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu w 2018 roku”, w dniach 16 i 17 sierpnia 2018 w Bolesławcu, na obiektach Ośrodka Wodno – Sportowego MOSiR ul. Spacerowa 24-26, przeprowadzono Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Strażaków PSP w Siatkówce Plażowej.

W tym roku po raz pierwszy zawody rozegrano w sierpniu, a było to związane z włączeniem ich do programu imprez towarzyszących 24 Bolesławieckiego Święta Ceramiki (15-19.08.2018 r.)

Do rywalizacji o tytuł Mistrza Województwa Dolnośląskiego przystąpiło 16 par, zgłoszonych przez komendy miejskie, powiatowe i komendę wojewódzką PSP województwa dolnośląskiego. W sumie, w zawodach uczestniczyli przedstawiciele 12 jednostek organizacyjnych PSP województwa dolnośląskiego (KW PSP we Wrocławiu, KM PSP w Wrocławiu, Wałbrzychu, Jeleniej Górze (2 pary) KP PSP W Górze (2 pary), Lwówku Śl., Świdnicy, Dzierżoniowie, Oleśnicy, Zgorzelcu, Polkowicach i Bolesławca (3 pary).

O godzinie 1000 zwody otworzyli mł. bryg. Andrzej Śliwowski Komendant Powiatowy PSP w Bolesławcu i Zastępca Prezydenta Miasta Bolesławiec Kornel Filipowicz.

Zawody przeprowadzono systemem brazylijskim dla 16 drużyn. Rozstawiono cztery najlepsze drużyny z zeszłorocznych mistrzostw (Wałbrzych, Bolesławiec, Wrocław i Góra). W pierwszy dzień grając do godz. 17 rozegrano 28 meczy, a w piątek mecze półfinałowe oraz o miejsce 3 i finał.

W finale spotkali się mistrzowie z roku 2016 (KM PSP Wrocław) i mistrzowie z roku 2017 (KM PSP Wałbrzych). Zwyciężyli zawodnicy z Wałbrzycha Adrian Sdebel i Adrian Bochenek , tym samym zdobywając tytuł „Mistrza Województwa Dolnośląskiego Strażaków PSP w Siatkówce Plażowej 2018”. Po zwycięstwie „na gorąco” udzielili wywiadu dla Muzycznego Radia.

https://muzyczneradio.com.pl/index.php/articles/mistrzowie-dolnego-slaska.html

Końcowa kolejność miejsc w mistrzostwach:

  1. KM PSP w Wałbrzychu
  2. KM PSP we Wrocławiu
  3. KP PSP w Zgorzelcu
  4. KP PSP w Górze (para A)

5-6 KP PSP w Bolesławcu (A) i KM PSP w Jeleniej Górze (A)

7-8 KP PSP w Bolesławcu (C) i KM PSP w Jeleniej Górze (B)

9-12 KP PSP w Oleśnicy, KP PSP w Polkowicach, KP PSP w Świdnicy i KW PSP we Wrocławiu

13-16 KP PSP w Bolesławcu, KP PSP w Dzierżoniowie, KP PSP w Górze (B), KP PSP w Lwówku Śl.

Szczegółowe wyniki meczy w załączonym diagramie.

Podsumowania zawodów i wręczenia pucharów oraz nagród dokonał – mł. bryg. Andrzej Śliwowski – Komendant Powiatowy PSP w Bolesławcu, w asyście Członka Zarządu Powiatu Stanisława Chwojnickiego, Prezydenta Miasta Bolesławiec Piotra Romana i Dyrektora MOSiR Jacka Dudyńskiego. Mecze półfinałowe wspólnie z zaproszonymi gośćmi oglądał Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP we Wrocławiu st. bryg. Adam Konieczny, który niestety nie mógł uczestniczyć w zakończeniu zawodów.

W ramach uatrakcyjnienia zawodów i odstresowania zawodników, przeprowadzono dodatkowe konkursy z nagrodami („zagrywka na celność” – trafienie w końcową linię, i „trudna zagrywka” – piłka musi zahaczyć o górna taśmę siatki i spaść na boisko).

Organizatorzy zawodów serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie zawodów, a także sponsorom, dzięki którym wszyscy zawodnicy wyjechali z Bolesławca obdarowani pamiątkowymi koszulkami, zwycięzcy konkursów ceramikom, a finaliści nagrodami rzeczowymi.

(Gmina Miejska Bolesławiec, EURO POLTECH Systemy przeciwpożarowe z Milikowa, Srerwis – Pak z Bolesławca, Ceramika ANDY z Tomaszowa Bol.,Textil – Bolesławiec Sp. z o.o., Fit Style Ruch i Zdrowie z Bolesławca, Studio Borowski z Tomaszowa Bol., Muzyczne Radio)

Dziękujemy Panom Robertowi Walkowiakowi i Mateuszowi Świerzewskiemu z sprawne sędziowanie w trudnych warunkach pogodowych.

Relacje z zawodów przeprowadziło Muzyczne Radio Jelenia Góra oraz portale internetowe istotne.pl i bolec.info.

http://istotne.pl/boleslawiec/wiadomosc/WxW/strazacy-czyli-znakomici-siatkarze-plazowi

Opracował:

mł. bryg. Piotr Pilarczyk