Siatkówka Plażowa

Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Strażaków PSP w Siatkówce Plażowej.

16 i 17 sierpnia br., na obiektach Ośrodka Wodno – Sportowego MOSiR w Bolesławcu, przeprowadzono VII Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego Strażaków PSP w Siatkówce Plażowej. Zwody otworzył dolnośląski komendant wojewódzki PSP nadbryg. Adam Konieczny, w asyście współorganizatorów  – komendanta powiatowego PSP w Bolesławcu bryg. Andrzeja Śliwowskiego oraz dyrektora MOSiR-u p. Jacka Dudyńskiego.

Do rywalizacji przystąpiło 17 par zgłoszonych z 10 jednostek organizacyjnych PSP województwa  dolnośląskiego. W walce o mistrzostwo w „plażówce” zmierzyli się przedstawiciele: KM PSP w Wrocławiu  -2 pary; Jeleniej Góry  -2 pary; KP PSP w Górze, Lwówku Śl., Świdnicy, Miliczu, Oleśnicy, Zgorzelcu  -2 pary;  Trzebnicy i Bolesławcu – 4 pary. Ponadto udział w sportowych zmaganiach wzięła także jedna para połączonych sił strażackich z Bolesławca i Góry – nazwana „Bolesławiec górą”. Jak się okazało ta mocna nazwa nie była na wyrost.

W pierwszy dzień dwudniowych zawodów rozegrano mecze eliminacyjne, a w drugim dniu przeprowadzono fazę finałową, czyli mecze półfinałowe oraz o miejsce trzecie i wielki finał. W tej ostatecznej rozgrywce o tytuł mistrzowski  spotkały się pary ze Zgorzelca i Wrocławia. Tytuł „Mistrza Województwa Dolnośląskiego Strażaków PSP w Siatkówce Plażowej 2019”, po zwycięstwie 2:0 (21:18, 21:19), wywalczyli Łukasz Mesjasz i Szymon Szklarz ze zgorzeleckiej komendy. Warto dodać, że jeszcze niedawno Łukasz Mesjasz był zawodnikiem drugoligowej drużyny siatkarskiej BTS Bolesławiec.

Przy okazji warto przypomnieć, że pierwsze trzy edycje mistrzostw w „plażówce” rozgrywano w Miliczu. Natomiast od 2016 roku, a więc już po raz czwarty ta pasjonująca impreza sportowa jest przeprowadzana w Bolesławcu. Dobrym pomysłem okazało się przy tym organizowanie mistrzostw w trakcie Bolesławieckiego Święta Ceramiki. Jest to formuła atrakcyjna dla zawodników, jak i gości, bowiem  istnieje możliwość uczestnictwa w kiermaszach ceramicznych i atrakcjach kulturalnych organizowanych w mieście. Jest to też  dodatkowa promocja dla „Miasta Ceramiki”.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw:

  1. KP PSP w Zgorzelcu (para A)
  2. KM PSP we Wrocławiu (para B)
  3. KP PSP w Miliczu
  4. KM PSP we Wrocławiu (para A)

5-6 KP PSP w Górze (para A), KP PSP w Świdnicy)

7-8 KP PSP w Bolesławcu (para A), KP PSP w Bolesławcu (para C)

9-12 KP PSP w Bolesławcu (para B), KP PSP w Bolesławcu (para D), KM PSP w Jeleniej Górze (para A), KP PSP w Trzebnicy

13-16 KP PSP w Oleśnicy, KP PSP w Zgorzelcu (para B),), KP PSP w Lwówku Śl., KM PSP w Jeleniej Górze (para B)

  1. KP PSP w Bolesławcu/KP PSP w Górze

 

Podsumowania zawodów i wręczenia pucharów oraz nagród dokonali – Prezydenta Miasta Bolesławiec Piotr Roman oraz komendant powiatowy PSP w Bolesławcu bryg. Andrzej Śliwowski. Organizatorzy zawodów serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w ich przeprowadzenie, a także podmiotom wspierającym, dzięki którym wszyscy zawodnicy wyjechali z Bolesławca obdarowani pamiątkowymi koszulkami i ceramiką.