Mistrzostwa Województwa w tenisie stołowym

W dniu 16 lutego 2018 roku w Centrum aktywnego wypoczynku Aqua – Zdrój w Wałbrzychu odbyły się
V Mistrzostwa Dolnego Śląska strażaków PSP w tenisie stołowym. Zawodników na ziemi Wałbrzyskiej powitał Komendant Miejski PSP bryg. Krzysztof Szyszka. Mistrzostwa w imieniu Komendanta Wojewódzkiego otworzył mł. bryg. Jerzy Ciężki z KW PSP Wrocław.

        W turnieju udział wzięło w fazie finałowej
32 strażaków z 9 komend. Turniej poprzedziły rozgrywki eliminacyjne, przeprowadzone w poszczególnych komendach, a ogromne zainteresowanie, jakie wzbudziły potwierdzają, że ta dyscyplina sportowa cieszy się dużą popularnością wśród strażaków. Przeprowadzony turniej stał na wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym. Zawodnicy rywalizowali w ośmiu grupach cztero – osobowych, z czego dwóch najlepszych wychodziło do turnieju głównego. Dalsza faza turnieju to najlepsza 16 – tka systemem pucharowym, aż do wyłonienia zwycięzcy.

Klasyfikacja końcowa:

 1. Dawid Ostrowski           KM PSP Jelenia Góra
  2. Marcin Korus                KM PSP Wałbrzych
  3. Sylwester Poręba          KM PSP Wałbrzych    
  4. Piotr Kociołek               KP PSP Lubań                                                                       
  5. Andrzej Przybylski         KP PSP Głogów
  6. Krzysztof Czachor         KP PSP Ząbkowice Śląskie
  7. Przemysław Urbaw        KP PSP Kłodzko
  8. Jakub Czarnecki            KM PSP Wałbrzych

       

           Zwycięzcom turnieju, nagrody i puchary wręczyli Komendant Miejski z Wałbrzycha bryg. Krzysztof Szyszka oraz mł. bryg. Jerzy Ciężki z KW PSP Wrocław, którzy pogratulowali wszystkim startującym sportowej postawy i uzyskanych wyników. Podziękowali także gospodarzowi obiektu spółce AQUA – ZDRÓJ oraz firmie MAT POŻ.  Mistrzostwa odbyły się w zdrowej sportowej rywalizacji i co najważniejsze bez kontuzji. 

źródło KM PSP Wałbrzych