MP w Biegu Górskim

27 kwietnia br. w Szczawnicy odbyły się 10. PZLA Mistrzostwa Polski w Biegu Górskim na Długim Dystansie. Zawody zostały rozegrane na dystansie o długości 43,3 km a suma przewyższeń to +/- 1925 m. Najszybciej z tym dystansem poradził sobie mł.asp. Bartłomiej Przedwojewski, który na co dzień pełni służbę w JRG 9 we Wrocławiu. Strażak z Dolnego Śląska od pierwszych metrów przewodził stawce 620 zawodników i do końca nie oddał prowadzenia, tym samym zdobył tytuł Mistrza Polski 2019. mł.asp. Przedwojewski pokonał trudną technicznie trasę w czasie 3h16min56sek, deklasując kolejnego zawodnika o niemal 10 min. Jest to pierwszy tytuł mistrzowski Bartka, ale z pewnością nie ostatni. Nowy Mistrz Polski zaraz po przekroczeniu linii mety powiedział, że jest bardzo szczęśliwy ale też bardzo zmęczony. Zdobycie tytułu nie było łatwe, bo rywali do tytułu miał bardzo mocnych. Od startu realizował swój plan i taktykę na bieg, kontrolując co robią zawodnicy za nim.

mł. asp. Bartłomej Przedwojewski – najszybszy strażak wśród górali, najlepszy góral wśród strażaków. GRATULACJE !!!