Niszcząca siła żywiołu

Dokładnie o 4.31 służba dyżurna jeleniogórskiej KP PSP otrzymała  zgłoszenie o pożarze hali na terenie byłej Celwiskozy. Po przybyciu pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że w hali o powierzchni prawie 300 m2 znajduje się warsztat stolarski oraz warsztat samochodowy.

W chwili przybycia pierwszych zastępów, pożarem ,który gwałtownie się rozwijał, objęta była większość budynku. Po dokonaniu rozpoznania i oceny sytuacji, pierwsze działania strażaków ukierunkowane zostały na obronę najbliższych obiektów. Ta faza akcji zakończyła się sukcesem. Nadal jednak sytuacja była bardzo trudna.

Do działań ratowniczo gaśniczych , które trwały blisko pięć godzin, zadysponowano posiłki. Łącznie do akcji skierowano 17 samochodów i 48 strażaków. Niestety, ze względu na to, że w chwili zgłoszenia zdarzenia, pożar budynku był już mocno rozwinięty, tego obiektu w większości nie udało się uratować. Zniszczeniu uległy także dwa samochody, kilka silników samochodowych, kilkanaście metrów szcześciennych drewna, maszyny oraz gotowe wyroby stolarskie.