Nocna akcja jaworskich strażaków

8 grudnia kilkanaście minut po godz. 20  służba dyżurna KP PSP w Jaworze odebrała zgłoszenie o pożarze budynku wielorodzinnego w miejscowości Grzegorzów. Do akcji w pierwszej kolejności zadysponowane zostały 3 zastępy ratownicze z JRG Jawor oraz zastępy z OSP Marcinowice i OSP Mściwojów.  Natomiast  już w trakcie dojazdu sił i środków zadysponowano kolejne jednostki ratowniczo gaśnicze, zarówno z terenu powiatu jak i spoza.

Na miejscu zdarzenia strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar poddasza. Języki ognia wydobywały się przez dach na zewnątrz. Na podstawie dokonanego rozpoznania KDR stwierdził, że  gwałtownie rozwijający się pożar zagraża pomieszczeniom na pierwszym piętrze i na parterze. Ustalono także, że w budynku zamieszkiwały trzy rodziny. Na szczęście mieszkańcy opuścili bezpiecznie budynek.

W celu ugaszenia pożaru strażacy podali cztery prądy wody w natarciu. Zaopatrzenie wodne zorganizowano z wykorzystaniem sieci hydrantowej. Dodatkowo dowożono wodę ze zbiornika w Mściwojowie. W celu dotarcia do ukrytych zarzewi ognia konieczne było wykonanie prac rozbiórkowych. Dzięki podjętym działaniom uratowano dolne kondygnacje budynku, a pożar został ugaszony.

W działaniach ratowniczo gaśniczych uczestniczyło 18 zastępów PSP i OSP. Na miejsce zdarzenia przybyli zastępca komendanta powiatowego bryg. Arkadiusz Delikatny, dowódca JRG Jawor st. kpt. Tomasz Kita oraz wójt gminy Mściwojów  Mariusz Foryś. Działania zakończono około godz. 3 nad ranem.