Paryski sukces dolnośląskich biegaczy

Do kalendarza międzynarodowych imprez sportowych,
w których udział bierze ekipa z Polski, należą coroczne biegi przełajowe strażaków organizowane we Francji.
W tym roku w kolejnej 37 już edycji Międzynarodowego  Biegu Przełajowego Strażaków w  Creteil pod Paryżem, wzięli udział strażacy: Bartłomiej Przedwojewski KM PSP Wrocław, Andrzej Szpunar KM PSP Rzeszów, Seweryn Pogocki KW PSP Łódź , Tomasz Musiał KM PSP Leszno, Łukasz Ludkiewicz KP PSP Zgorzelec i Maciej Dawidziuk
z KM PSP Jelenia Góra. 

        Trzech funkcjonariuszy reprezentujących dolnośląską PSP spisało się znakomicie, co też już jest naszą tradycją.
W tym roku Bartłomiej Przedwojewski zajął drugie miejsce, a więc w ścisłej czołówce. Natomiast Łukasz Ludkiewicz zameldował się na mecie jako ósmy, a Maciej Dawidziuk zajął miejsce dziewiąte. Ogólnie cała polska drużyna zmieściła się w pierwszej dziesiątce. Ten sportowy rezultat staje się szczególnie wymowny jeśli zważyć, że do tego biegu przełajowego na dystansie ponad 18 km. wystartowało blisko 500 (!)  zawodników z całej Europy.

            Na szczególne słowa uznania i gratulacje zasłużył zwłaszcza mł.asp. Bartłomiej Przedwojewski z wrocławskiej KM PSP. Dwukrotnie już nasz strażak zajmował pierwsze miejsce w tej międzynarodowej sportowej imprezie. W tym roku musiał jednak ustąpić miejsca na najwyższym podium koledze z Portugalii. Ale przecież pozycja druga to także wspaniały wynik, o jakim pewnie marzyła cała pozostała blisko 500 – osobowa stawka biegaczy. Dla porządku warto też odnotować, że na pudle z trzecią pozycją w ogólnej klasyfikacji stanął reprezentant gospodarzy, strażak z Brygady Paryskiej.