PCK przekazał środki higieny strażakom

Decyzją Zarządu Głównego PCK, część środków higieny, jakie w ramach wsparcia walki z pandemią koronawirusa trafiły do PCK od sponsorów, przekazano m.in. dolnośląskim strażakom. Jak wyjaśnia członek ZG PCK lek. Marek Brodzki, te środki higieny zostały przekazane placówkom Pogotowia Ratunkowego, komendom wojewódzkim PSP i jednostkom OSP.  

Dolnośląscy strażacy od samego początku bardzo aktywnie uczestniczyli w walce z pandemią. M.in. pełnili obowiązki na punktach granicznych, w szpitalach, gdzie organizowali polowe izby przyjęć, a także dowozili żywność i dystrybuowali środki dezynfekcyjne. Strażacka aktywność, adekwatna do aktualnych potrzeb, jest nadal utrzymywana. Dlatego też przekazane przez PCK środki higieny z pewnością zostaną należycie wykorzystane.

 Wśród darów są artykuły kosmetyczne i środki czystości, łącznie ponad 400 kartonów. Wszystkie trafią do dolnośląskich strażaków wykonujących zadania w ramach walki z koronawirusem. Jak ostrzegają specjaliści walka ta bynajmniej się nie zakończyła. Przeciwnie należy się spodziewać drugiej wzmożonej fali zachorowań. Trzeba zatem być na to wyzwanie należycie przygotowanym.

Tekst i fot. Lech Lewandowski