Płonące składowisko opon

20 lipca o godz. 21.57 służba dyżurna Stanowiska Kierowania KP PSP w Polkowicach odebrała zgłoszenie o pożarze składowiska opon w Dobromilu pow. polkowicki. O godz. 22.06 na miejsce zdarzenia przybyły pierwsze podmioty ratownicze. W akcji gaszenia pożaru, wzięło udział 18 strażaków PSP i OSP.

            Na podstawie dokonanego rozpoznania stwierdzono, że przy pryzmie palących się opon znajduje się pięć całkowicie spalonych zbiorników paletowych. Ponadto w odległości ok. 10 metrów od pożaru znajdują się trzy stalowe beczki z nieznaną substancją. Występuje bardzo duże zadymienie.

            W trakcie prowadzonych działań podano na palące się opony prądy wody i piany ciężkiej. Podano także prąd piany ciężkiej na plastikowe zbiorniki i prąd wody na nieoznaczone stalowe beczki. Z uwagi na silne zadymienie i uwolnione w wyniku pożaru związki niebezpieczne, strażacy walczyli z pożarem w sprzęcie ochrony układu oddechowego.

            W lipcu br. jest to już drugi tego rodzaju pożar. 8 lipca br. w Świdnicy strażacy także gasili pożar wysypiska śmieci. Tamta akcja trwała ponad 8 godzin, obecna zakończyła się krótko przed północą. (L) Fot.arch.