Po burzy !

Żródło: KP PSP Bolesławiec

W sobotę 4 sierpnia 2018 r. krótko po godzinie 17:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Bolesławcu zaczęły napływać zgłoszenia związane ze skutkami znacznych opadów deszczu i porywistego wiatru. Nawałnica przeszła przez gminy: Nowogrodziec, Osiecznica i Bolesławiec. W ciągu kilku godzin zastępy PSP i OSP z naszego powiatu wyjeżdżały do akcji 36 razy. Działania prowadzono w Nowogrodźcu, Gierałtowie, Czernej, Wykrotach, Zebrzydowej, Gościszowie, Parzycach, Kierżnie, Kliczkowie, Osiecznicy, Osieczowie, Bożejowicach. Usuwano drzewa z dróg, zabezpieczano zerwane linie energetyczne, zabezpieczano uszkodzone dachy budynków – w sumie 24 akcji. Ponadto 12 razy udzielano pomocy związanej z wypompowaniem wody z obiektów takich, jak budynki mieszkalne, sklep.

Po zakończeniu działań strażacy nie zdążyli dobrze odpocząć, bo już około godziny 4:30 (05.08.2018) zostali zadysponowani do pożaru budynku hali byłej klinkierni w Nowogrodźcu przy ul. Ołdrzychowskiej. Pożar ugaszono przed godziną 11:00.

W sumie w działaniach ratowniczo – gaśniczych brały udział zastępy z OSP  Wykroty, OSP Gierałtów, OSP Czerna (2 zastępy), OSP Nowogrodziec (3 zastępy), OSP Nowogrodziec II, OSP Zebrzydowa, OSP Brzeźnik, OSP Trzebień, OSP Parowa, OSP Ocice, OSP Gościszów, OSP Przejęsław, OSP Osiecznica, a także zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej PSP w Bolesławcu.

W niedzielę do SK KP w Bolesławcu spływały dalsze zgłoszenia o skutkach sobotniej burzy.