Policyjno strażacka i… rodzinna interwencja

         To był niewątpliwie przykład wspólnej policyjno strażackiej interwencji, choć, co trzeba przyznać, zupełnie wyjątkowy. Wieczorem 18 maja, ok. godz. 22.00 st. kpt Tomasz Mieszała z KW PSP we Wrocławiu oraz jego żona Magdalena, z zawodu policjantka, wracając do domu, zauważyli wypadek drogowy. Na środku drogi wojewódzkiej w miejscowości  Gajków w gm. Czernica leżała kobieta, a obok niej skuter, którym podróżowała. Natomiast na poboczu jezdni leżał zwrócony twarzą ku ziemi mężczyzna.

            Małżonkowie natychmiast pospieszyli z interwencją. Była niezbędna ponieważ, jak się okazało, oboje poszkodowani w wyniku zdarzenia stracili przytomność. Dlatego przede wszystkim policyjno strażacka para małżonków udrożniała drogi oddechowe uczestników zdarzenia. Wkrótce obie osoby poszkodowane odzyskały przytomność.

Równocześnie kapitan Mieszała zadzwonił na numer alarmowy, dzięki czemu już po kilkunastu minutach na miejsce zdarzenia przybyli strażacy z  OSP Kamieniec Wrocławski, a wkrótce także strażacy PSP i ZRM. Do działań ratowniczych zadysponowany został także helikopter LPR, który zabrał ranną kobietę do szpitala we Wrocławiu.

            Warto dodać, że tego dnia na wrocławskim, Rynku odbywały się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Wśród wielu wyróżnionych był także st. kpt. Tomasz Mieszała, który otrzymał medal za długoletnia służbę. Los sprawił, że właśnie tego dnia, podczas powrotu do domu,  Tomek miał okazję potwierdzić, że jest to służba wymagająca ratowniczej gotowości także w dniu tak szczególnym.