Pomoc dla córki strażaka z JRG nr 3 w Warszawie

Żródło: KM PSP Legnica

 

Szanowni Państwo, korzystając z uprzejmości Pana Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Andrzeja Bartkowiaka, który umożliwił mi dystrybucję tej wiadomości, kieruję do Państwa prośbę o pomoc Ewie – córce mojego przyjaciela z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 w Warszawie.

Ewa od samego początku nie miała łatwo. Ciąża musiała zostać rozwiązana przed terminem w związku z wadami wrodzonymi zagrażającymi jej życiu, zdiagnozowana u niej wada mózgu pod postacią drobnozakrętowości kory mózgowej, spowodowała, że cierpi na padaczkę lekooporną, wiotkość mięśni, wrodzone zwichnięcia i sztywności stawów, a to tylko część z długiej listy schorzeń jakie musi unieść.
Walka o Ewę wymaga wielu godzin wieloprofilowej rehabilitacji i „góry” sprzętu. Jej Rodzice, Kasia i Tomek Raban, cały swój czas poświęcają Ewie pragnąc zapewnić jej warunki do tego, by poza swoim ciężarem mogła czuć się jak mała księżniczka. Poza czasem, który poświęcają Ewie rodzice,  potrzebne są też pieniądze – gwarant specjalistycznej opieki lekarzy, rehabilitantów, terapeutów i niezbędnego sprzętu. Ciągła intensywna opieka daje nam nadzieję na to, że utrzymujące ciało Ewy w dobrej kondycji zabiegi, które teraz są dla niej niedostępne ze względu na wiek, postawią Ewę na nogi i zapewnią jej chociaż częściową samodzielność w przyszłości.

To tylko cząstka tego, co o tej trójce można powiedzieć, więcej o Ewie przeczytacie na www.balaganewy.pl lub na www.facebook.com/balaganewy i można by tu jeszcze pisać i pisać, ludzie jak każdy z nas, z tą różnicą, że tragedia córki wpisała się na stałe w ich życie. Nie ulega wątpliwości że jest im po prostu ciężko.

Tu znajduję przestrzeń by pomóc. Jak co roku 1% swojego podatku możemy przekazywać na wybrany cel społeczny. Może to być jakaś lokalna organizacja non profit lub fundacja pożytku publicznego. Ewcia jest podopieczną Fundacji „Zdążyć z Pomocą” i każdy 1% odpowiednio zapisany w PIT (Numer KRS: 00 00 03 79 04; Cel szczegółowy 1%:  18940 Raban Ewa), trafi na jej subkonto i zostanie w całości przekazany na jej rehabilitację i leczenie.

Uwaga !!!

W związku ze zmianami proceduralnymi w zakresie rozliczania deklaracji PIT-37, które miały miejsce w roku 2018 sposób deklarowania chęci przekazania 1 % na rzecz organizacji pożytku publicznego również uległ zmianie. Obecnie rozliczani jesteśmy automatycznie przez organy skarbowe na podstawie PIT-ów przedłożonych przez naszych pracodawców, a wszelkich zmian w tak wygenerowanej deklaracji w tym dotyczących przekazania 1 % podatku na rzecz OPP możemy dokonać poprzez serwis Ministerstwa Finansów Twój e-PIT. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronach ministerstwa pod adresem: https://www.podatki.gov.pl/pit/twoj-e-pit/jak-przekazac-1-podatku-w-usludze-twoj-e-pit/.

Życie tej rodziny może być łatwiejsze dzięki nam.