Pożar budynku gospodarczego w Studniskach Dolnych

Żródło: KP Zgorzelec

                      W dniu 18-03-2020 o godzinie 02:50, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu otrzymał zgłoszenie, o pożarze budynku gospodarczego w Studniskach Dolnych.

Łącznie do zdarzenia zadysponowano  3  zastępy JRG PSP (10 strażaków),  2 zastępy OSP KSRG Studniska Dolne (12 strażaków), 3 zastępy OSP (Sulików, Bierna, Radzimów) – 17 strażaków oraz policję.

            Strażacy OSP Studniska Dolne, po dojeździe na miejsce pożaru podjęli działania polegające na zabezpieczeniu oraz oświetleniu miejsce zdarzenia. Odłączono zasilanie w budynku, podano dwa prądy wody w obronie (jeden z drabiny przystawnej) na zagrożoną część budynku gospodarczego. Zbudowano zasilnie z hydrantu Po przybyciu kolejnych zastępów podano kolejne dwa prądy wody W-52 w natarciu (w tym jeden z SCD-32) na źródło pożaru. Po ograniczeniu rozprzestrzeniania się pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych dachu za pomocą pił do drewna i stali, podręcznego sprzętu burzącego, w celu dotarcia do ukrytych zarzewi ognia. Dalsze dziania polegały na wykonaniu prac rozbiórkowych budynku,  oraz usunięciu na zewnątrz wyposażenia budynku (maszyny rolnicze, sprzęt gospodarczy itp.) i przelaniu wodą.   

W wyniku pożaru zginęło dwadzieścia kur, jeden królik oraz zniszczone zostało około dwie trzecie budynku gospodarczego wraz ze sprzętem gospodarczym.  

Działania trwały 4 godziny i 6 minut. Na miejsce zdarzenia przybył Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Zgorzelcu.

[See image gallery at www.kppsp.zgorzelec.pl] opracował: mł.bryg.Hubert Jarosz

zdjęcia: OSP Studniska Dolne