Pożar budynku gospodarczego

25 stycznia 2017r. o godzinie 21.42 zgłoszono do SK KP PSP w Zgorzelcu pożar budynku gospodarczego w Studniskach Górnych, w którym mieściły się wiata garażowa i obora. Pożarem objęta była wiata o wymiarach 15x12x4m.

Bydło w ilości 42 szt. zostało wyprowadzone przez sąsiadów przed przybyciem JOP. Do działań zadysponowano łącznie 7 zastępów JOP z JRG Zgorzelec oraz 3 zastępy OSP. Łącznie w działaniach brało udział 28 strażaków oraz służby wspomagające: policja i pogotowie energetyczne.

Działania gaśnicze polegały między innymi na  podaniu prądu wody W-52 na poddasze uniemożliwiając przedostanie się ognia na część obory. Jednocześnie podano dwa prądy W-52 na palące się siano oraz jeden prąd piany średniej na znajdujący się w pomieszczeniu i objęty ogniem  sprzęt rolniczy  –  kombajn Fortschrit, przyczepę rolniczą, opryskiwacz, siewnik do zboża. talerzówkę, rozrzutnik do nawozu i dwie kosiarki rotacyjne. W wyniku pożaru spaleniu uległ budynek garażowy, sprzęt rolniczy i siano zbelowane. Straty wyceniono na 266 tyś zł.

Po zakończeniu działań gaśniczych zastępy OSP oraz PSP pomogły zapędzić stado krów i cielaków do obory.