Pożar hali we Wrocławiu

26 lutego służba dyżurna KM PSP we Wrocławiu odebrała zgłoszenie o pożarze hali przy ul. Lutyńskiej we Wrocławiu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczymi (KDR) stwierdził pożar około 60% powierzchni kompleksu budynków w jego środkowej części – gospodarczy, magazynowy, socjalny, warsztat samochodowy.

 Ogniem objęte były znajdujące się w pomieszczeniach materiały i przedmioty. W pierwszej fazie akcji ratowniczo-gaśniczej podane zostały dwa prądy piany ciężkiej  do wnętrza palącej się hali. Ponadto podano jeden prąd wody w natarciu na dach budynku.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia znacznych sił i środków, KDR  polecił zbudować cztery prądy gaśnicze piany ciężkiej w celu prowadzenia natarcia do wnętrza budynku produkcyjno-magazynowego. W wykonane otwory w dachu obiektu podawano jeden prąd piany średniej z drabiny mechanicznej w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się ognia. Po wprowadzeniu wszystkich zadysponowanych sił i środków pożar został zlokalizowany.

Na miejsce zdarzenia przybyli: komendant miejski PSP we Wrocławiu – bryg. Piotr Znamirowski, dowódca JRG 7 – kpt. Tomasz Szwajnos, zastępca dowódcy JRG 7 – kpt. Rafał Golik, oficer operacyjny KM PSP – kpt. Łukasz Markiewicz.

 

Tekst: mł.ogn. Kamil Bokwa

Fot:  sekc. Patryk Jakubczak