Pożar w jeleniogórskim hotelu

26.12.2016 o godzinie 04:19 do stanowiska kierowania KM PSP  w Jeleniej Górze, wpłynęło zgłoszenie o pożarze w hotelu w Jeleniej Górze. Jak się okazało pożar wybuchł w jednym z pokoi na drugim piętrze budynku. Panowało też silne zadymienie, co z uwagi na bardzo wczesną porę , miało oczywisty wpływ na zachowania niespodziewanie wybudzonych ze snu i mocno zestresowanych hotelowych gości .

Po dokonaniu rozpoznania, kierujący działaniami ratowniczo – gaśniczymi asp. sztab. Piotr Sikora, zdecydował o podaniu prądu wody w natarciu na palące się pomieszczenie. Jednocześnie KDR poprosił o zadysponowanie do działań dodatkowych sił i środków.  Na miejsce przybyła OSP Wiejska – Jelenia Góra. W sumie do akcji zadysponowano 8 samochodów pożarniczych.  W działaniach uczestniczyło 24 strażaków PSP i OSP.

W ramach prowadzonej akcji ewakuowano 58 gości hotelowych. Postępowanie ewakuacyjne utrudniał fakt, iż wśród gości było wielu obcokrajowców.  Ze wsparciem pospieszyło także jeleniogórskie Centrum Zarządzania Kryzysowego zapewniając dwa autobusy na potrzeby ewakuowanych osób. Działania ratowniczo gaśnicze strażaków trwały ponad dwie godziny. W tym czasie ugaszono pożar, przewietrzono wszystkie pomieszczenia oraz sprawdzono je pod kątem obecności tlenku węgla. Na skutek pożaru spaleniu uległa część korytarza wraz z wyposażeniem. Po zakończeniu akcji gaśniczej goście wrócili do swoich pokoi. (Lew)