Pozostał w powiecie

Żródło: KP PSP Oława

We wtorek, 19 maja br., o godzinie 1100 w JRG Jelcz-Laskowice odbyła się uroczysta zbiórka z udziałem przedstawiciela władz gminy Dariusza Koprowskiego Sekretarza Gminy oraz władz OSP dh Wiesława Kawałko Gminnego Komendanta OSP i dh Marka Starczewskiego Prezesa OSP Biskupice Oławskie. Pomimo konieczności zachowania reżimu związanego ze stanem epidemiologicznym, pod maseczkami ochronnymi uczestników widniały uśmiechy.

Meldunek o gotowości strażaków złożył st. kpt. Damian Terlecki Zastępca Dowódcy JRG Jelcz-Laskowice. Po krótkim wstępie bryg. Krzysztof Gielsa Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Oławie przekazał na ręce Pana Sekretarza i Pana Komendanta Gminnego dowód rejestracyjny oraz kluczyki do średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA na podwoziu Star. Samochód ten do niedawna wykorzystywany był w JRG Oława, jako auto pierwszowyjazdowe. Po 16 latach szczęśliwej eksploatacji został zastąpiony nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym. Wciąż jednak jest sprawny i gotowy do wyjazdu. Na wniosek kierownictwa oławskiej Komendy został przekazany do jednostki OSP Biskupice Oławskie, gdzie zastąpi wiekowego już Stara 244 z 1978 roku.

Pojazdy eksploatowane w PSP, pomimo swojego wieku są samochodami zadbanymi, na bieżąco serwisowanymi, utrzymywanymi w pełnej gotowości operacyjnej. Wierzymy, że druhowie OSP Biskupice Oławskie utrzymają pojazd w ciągłej sprawności i z jego pomocą jeszcze skuteczniej będą realizować swoje zadania. Jednostka ta, tylko w tym roku interweniowała już 32 razy przy pożarach i miejscowych zagrożeniach na terenie gminy i powiatu.