Przejście na zasłużoną emeryturę

Żródło: KM PSP Legnica

W dniu 29 stycznia 2020 r. w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Legnicy odbyło się uroczyste pożegnanie st. ogn. Zenona Bujaka, który z dniem 31 stycznia 2020 r. przejdzie na zaopatrzenie emerytalne.

st. ogn. Zenon Bujak rozpoczął służbę 7 października 1993 roku w strukturach pożarniczych. Od 1 marca 1999 r.  pełnił obowiązki dowódcy zastępu.Przez cały okres służby wykazywał gotowość do pracy, profesjonalizm w wykonywaniu powierzonych zadań i sumienność w realizacji obowiązków służbowych. Cieszył się nieposzlakowaną opinią, zaufaniem przełożonych i szacunkiem współpracowników. Był wzorem do naśladowania dla młodszych stażem strażaków, w wielu z nich zaszczepił zamiłowanie do służby.

Do ochrony ludzkiego życia stawał wielokrotnie podczas pożarów, powodzi, usuwania skutków klęsk żywiołowych i wielu innych. Podejmował działania profilaktyczne, ratownicze, a podczas kontaktu z poszkodowanymi przejawiał solidarność okazując wrażliwość na ludzkie nieszczęście.

Na zdanie ostatniej służby st. ogn. Zenona Bujaka przybył Komendant Miejski PSP w Legnicy bryg. Wojciech Huk oraz Zastępca Komendanta Miejskiego mł. bryg.Marcin Swenderski. Komendant w imieniu wszystkich strażaków podziękował za długoletnią wzorową służbę, zaangażowanie, nienaganną służbę i poświęcenie w codziennej realizacji obowiązków służbowych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dowódca JRG mł bryg. Piotr Kozłowski  w imieniu wszystkich strażaków JRG nr 1 w Legnicy przekazał życzenia spełnienia planów, realizacji pasji i zainteresowań oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Odejście na emeryturę tak doświadczonego i szanowanego funkcjonariusza wzbudza emocje zarówno u niego samego, ale również u osób, z którymi przez te wszystkie lata współpracował.