Przekazanie samochodu specjalnego SD 42

17.10.2018 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Polkowicach odbyło się uroczyste przekazanie samochodu specjalnego z drabiną mechaniczną Iveco Magirus SD 42. W uroczystości wziął udział starosta polkowicki Marek Tramś oraz zastępca komendanta wojewódzkiego PSP we Wrocławiu bryg. Piotr Grzyb, Wśród zaproszonych gości obecni byli także wicestarosta Kamil Ciupak, burmistrz Polkowic Wiesław Wabik oraz wójtowie gmin Grębocice i Radwanice.

Samochód specjalny z drabiną mechaniczną został zakupiony w ramach projektu ,,Zwiększanie skuteczności prowadzenia długotrwałych akcji ratowniczych, realizowanego przez KG Państwowej Straży Pożarnej”. Autodrabina o wysięgu 42 m została wyposażona w podest ratowniczy
o udźwigu 500 kg, kamerę termowizyjną z możliwością sterowania z pulpitu operatora, armaturę wodno- pianową z  możliwością automatycznego podawania prądów gaśniczych, nosze ratownicze oraz sprzęt do ratownictwa wysokościowego.

Nowy nabytek polkowickich strażaków umożliwi skuteczniejsze i sprawniejsze prowadzenie działań ratowniczo – gaśniczych na obiektach wysokich, zarówno  mieszkalnych jak i produkcyjnych. Przekazany na wyposażenie polkowickiej KP PSP samochód zastąpił dotychczas eksploatowaną od 1991 r. autodrabinę SD 30.