Rosną sportowe apetyty

W KW PSP we Wrocławiu odbyło się spotkanie kierownictwa komendy z reprezentacją Dolnego Śląska w halowej piłce nożnej. Komendanci  – st. bryg Adam Konieczny i st. bryg . Marek Kamiński, przede wszystkim złożyli  naszym zawodnikom gratulacje z okazji odniesionego sukcesu sportowego. Otóż na ostatnich mistrzostwach Polski strażaków w Busku Zdroju, piłkarze prowadzeni przez kapitana drużyny mł. bryg. Wojciecha Huka, zdobyli wicemistrzostwo kraju. Sukces ten jest tym bardziej godny odnotowania, że ostatnie lata były dla nas pod tym względem chude. Na kolejnych mistrzostwach drużyna dolnośląska zajmowała w klasyfikacji generalnej dość odległe miejsca.

Tym razem nastąpił pozytywny zwrot i o odniesionym sukcesie, a także jego źródłach dyskutowano podczas spotkania. Jest bowiem sprawą oczywistą, że wszyscy jesteśmy zainteresowani tym, aby obecny sukces nie był wydarzeniem jednostkowym, lecz początkiem dobrej wieloletniej passy i kolejnych udanych występów naszej reprezentacji.

O rozmaitych uwarunkowaniach decydujących o sportowej kondycji  mówili m.in. koordynator ds. spraw sportowych mł. bryg. Jerzy Ciężki, kierownik zespołu asp. Sztab. Waldemar Poręba, a przede wszystkim sami zawodnicy. Uważnie słuchano także opinii i ocen formułowanych przez doświadczonego i długoletniego zawodnika, a obecnie kapitana zespołu Wojciecha Huka.

To on bowiem poprowadził zespół do obecnego sukcesu i on też stawia sobie za punkt honoru, aby nie był to sukces ostatni. I taką właśnie konkluzją zakończyło się to bardzo sympatyczne spotkanie. (L.L)

Skład reprezentacji strażaków Dolnego Śląska w halowej piłce nożnej:

 1. mł.bryg. Wojciech Huk – KM  PSP Legnica
 2. asp. Sztab. Waldemar Poręba – KP PSP Kamienna Góra
 3. st.str. Adam Turko – KP PSP Zgorzelec
 4. st. str. Mateusz Alwin – KP PSP Lubin
 5. sekc. Krzysztof Cisowski – KP PSP kamienna Góra
 6. sekc. Rafał Majka – KP PSP Jawor
 7. st.str. Mateusz Dominiak – KM PSP Legnica
 8. st.str. Kamil Pilarski – KP PSP Trzebnica
 9. sekc. Adam Łuszczyk – KP PSP Zgorzelec
 10. st.kpt. Jacek Terpiłowski  – KM PSP Legnica
 11. st.asp. Krzysztof Weremko – KM PSP Legnica
 12. mł.ogn. Artur S pychaj – KM PSP Legnica
 13. asp. Adam Kierepka – KM PSP Legnica
 14. str. Krzysztof Ziemniak – KP PSP Głogów