Samochodem w przyłącze gazu

4 grudnia br., kilka minut po godzinie dziesiątej, służba dyżurna KP PSP w Oławie otrzymała zgłoszenie o pożarze budynku szkoły tańca. Pierwsze jednostki dotarły na miejsce po niecałych pięciu minutach od zgłoszenia. Z relacji świadków wynikało, że kierujący pojazdem VW Golf stracił panowanie nad samochodem
i uderzył w ścianę budynku, dokładnie w miejscu gdzie znajdowała się skrzynka
z przyłączem gazu.
W momencie przybycia strażaków, pożarem objęty był cały pojazd, narożnik budynku oraz płonął gaz wydobywający się z uszkodzonego przyłącza. Kierujący działaniami ratowniczymi kpt. Piotr Książkiewicz podjął decyzję o jednoczesnym gaszeniu pojazdu oraz obronie budynku. Szczęściem, osoby podróżujące samochodem nie zostały poszkodowane, a budynek szkoły był o tej porze zamknięty .
Po konsultacji KDR-a z obecnym na miejscu komendantem powiatowym PSP
w Oławie oraz pracownikami pogotowia gazowego, podjęto decyzję o usunięciu zniszczonych elementów instalacji. Strażacy zgasili płonący gaz, a pracownik pogotowia gazowego zaczopował uszkodzoną rurę. Obecni na miejscu strażacy Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Wrocławia, potwierdzili brak obecności gazu w strefie, a tym samym usunięcie zagrożenia.