Śmierć motocyklisty

 Dziś (15.bm) we wczesnych godzinach porannych, w miejscowości Osieczów pow. bolesławiecki, doszło do tragicznego wypadku z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Informację o zdarzeniu służba dyżurna Stanowiska Kierowania KP PSP w Bolesławcu odebrała o godz. 6,24, a osiem minut później na miejsce dotarły strażackie zastępy.

 W wyniku dokonanego rozpoznania stwierdzono, że poszkodowana jest jedna osoba – kierujący motocyklem. Pojazd znajdował się w rowie, a samochód na poboczu drogi. Strażacy działając równolegle, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz przystąpili do udzielania motocykliście kwalifikowanej pierwszej pomocy. M.in. udrożniono poszkodowanemu drogi oddechowe, założono rurkę gardłową, a ponadto prowadzono resuscytację krążeniowo oddechową i zastosowano defibrylator.

 Po przybyciu na miejsce zdarzenia ZRM, wspólnie kontynuowano działania ratownicze. Niestety bez rezultatów. Tuż przed godziną 7.00 lekarz stwierdził zgon motocyklisty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną tego tragicznego zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa na drodze.