Śmierć na drodze

6 marca o godz. 7.31 SK KP PSP w Górze otrzymało zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej nr 305 pomiędzy Siciniami, a Łęgoniem. Samochód osobowy marki Opel Astra uderzył w przydrożne drzewo. W pojeździe znajdowały się trzy zakleszczone osoby. Jedna, zajmująca tylny fotel za kierowcą była przytomna, natomiast dwie osoby znajdujące się na przednich fotelach, nie dawały oznak życia.

 W momencie sprawdzania parametrów życiowych przez ratowników z JRG Wschowa, na miejsce zdarzenia przybył zespół ZRM. Lekarz stwierdził zgon obu osób zajmujących przednie siedzenia. Natomiast do żyjącego pasażera znajdującego się na tylnym siedzeniu strażacy JRG Góra oraz JRG Wschowa wykonali dostęp przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Po ewakuacji z samochodu lekarz udzielił poszkodowanemu pomocy. Następnie został on odwieziony do szpitala w Lesznie.

 Na miejsce zdarzenia przybyli komendant powiatowy PSP w Górze wraz zastępcą. W trakcie działań na miejsce zdarzenia przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza policji, prokurator oraz biegły z zakresu techniki samochodowej i rekonstrukcji wypadków drogowych. W działaniach uczestniczyły 2 zastępy z JRG Wschowa, 3 zastępy z JRG Góra oraz 1 zastęp z OSP Siciny.