Śmierć w wodzie

20.06.2017 r.  o godzinie 13:52 służba dyżurna KM PSP w Jeleniej Górze odebrała od Policji zgłoszenie o potrzebie udzieleniu pomocy w poszukiwaniach osoby zaginionej nad stawem w Jeleniej Górze . Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane siły i środki z JRG 1, w tym Specjalistyczna Grupa Wodno-Nurkowa, GBA 2,5/16 oraz dowódca Grupy Operacyjnej KM PSP w Jeleniej Górze

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy, przy pomocy pontonu, w pierwszej kolejności  przystąpili do przeszukania powierzchni lustra wody, a jednocześnie  ratownicy sprawdzali dno przy użyciu bosaków. Na tym etapie akcji działania poszukiwawcze okazały się bezowocne. Po wskazaniu przez Policję miejsca, gdzie po raz ostatni najprawdopodobniej była widziana osoba zaginiona, do wody zostali wprowadzeni nurkowie z SGRWN z JRG 1 Jelenia Góra. Niestety i tym razem, po sprawdzeniu dna metodą wahadłową i nie znaleziono nikogo.

W tej sytuacji KDR zgłosił zapotrzebowanie na specjalistyczny sprzęt w postaci sonaru do sondowania dna. Sprzęt ten został zadysponowany z KM PSP w Legnicy.Po przesondowaniu dna ustalono miejsce, w którym potencjalnie może znajdować się osoba poszukiwana. O godzinie 19:07 wprowadzono nurka do wody w celu potwierdzenia lub wykluczenia wskazania. O 19:15 nurek potwierdził wskazanie sonaru wydobywając ciało kobiety na powierzchnię.

Przybyły na miejsce zespół ZRM stwierdził zgon kobiety, ciało zostało przekazane Policji.