Tragiczne skutki zaprószenia ognia

20 bm. tuż po godz. 21.00 jaworscy strażacy, powiadomieni o pożarze w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego, dotarli na miejsce zdarzenia. Z dokładną lokalizacją pożaru nie było problemu ponieważ już z daleka widać było płomienie wydobywające się z okna na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego. Kierujący działaniami ratowniczo gaśniczymi dowódca zmiany asp. Marek Myjak, po dokonaniu rozpoznania i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, polecił otwarcie drzwi do mieszkania, a jednocześnie sprawienia drabiny nasadkowej w celu dotarcia do mieszkania również przez okno i podania do wewnątrz prądu wody.

W ramach prowadzonej akcji ewakuowano 12 osób z sąsiednich lokali mieszkalnych. Równocześnie ratownicy zabezpieczeni w aparaty ochrony układu oddechowego oraz nawodnioną linię gaśniczą szybkiego natarcia, weszli do objętego pożarem mieszkania i przystąpili do jego przeszukania pod kątem poszkodowanych. W jednym z pokoi natrafiono na poszkodowanego leżącego obok tapczanu, którego ewakuowano i przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Lekarz ZRM stwierdził zgon poszkodowanego.

Po ugaszeniu pożaru, oddymieniu pomieszczeń i sprawdzeniu ich na obecność tlenku węgla, akcja została zakończona. W działaniach wzięło udział 30 strażaków PSP i OSP. Na miejsce przybył zastępca komendanta  KP PSP w Jaworze mł. bryg. Arkadiusz Delikatny, który był też jednym z kierujących działaniami ratowniczymi. Obecni byli ponadto burmistrz Jawora oraz pracownicy urzędu miasta, którzy otoczyli opieką osoby ewakuowane. Jak wynika ze wstępnych ustaleń przyczyną pożaru było najprawdopodobniej zaprószenie ognia.