Strażackie rozgrywki siatkarskie – w drodze do finału.

Żródło: KP PSP Bolesławiec

Druga runda, czyli ćwierćfinał gr. VI Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej został rozegrany w Bolesławcu w dniu 28 lutego 2019 roku. Otwarcia zawodów dokonał mł. bryg. Andrzej Śliwowski Komendant Powiatowy PSP w Bolesławcu.

O miejsca w półfinale rywalizowały 3 reprezentacje – KP PSP w Świdnicy – zwycięzca eliminacyjnej grupy „I”, reprezentacja KP PSP w Zgorzelcu, która zajęła drugie miejsce w grupie eliminacyjnej „F”, a także gospodarze, którzy zajęli drugie miejsce w grupie „H”.

W pierwszym meczu Zgorzelec pokonał 2:0 Świdnicę. W drugim My pokonaliśmy Świdnicę 2:0 i tym samym zapewniliśmy sobie awans do fazy półfinałowej. W meczu o pierwsze miejsce strażacy zgorzeleccy okazali się lepsi od ekipy z Bolesławca i wygrali 2:0.

W miesiącu marcu zorganizowany zostanie półfinał P-III, którego gospodarzem będzie KP PSP w Górze i oprócz Nas i gospodarzy,zagrają tam również siatkarze z KM PSP Wałbrzych. Zwycięzca tej grupy awansuje do ścisłego, czterodrużynowego finału.

Zapowiada się trudny turniej, ale z nadziejami na awans.

Dziękujemy Panu Tomaszowi Medyńskiemu za sprawne sędziowanie i Panu Kamilowi Razikowi za pomoc w organizacji zawodów. A także Panu Dariuszowi Tyrakowskiemu właścicielowi Zespołu Szkół OXPRESS za umożliwienie rozegrania naszego turnieju w najnowszej sali sportowej w Bolesławcu

Opracował: mł. bryg. Piotr Pilarczyk – oficer prasowy KP PSP w Bolesławcu