Strażackie wsparcie akcji Szlachetna Paczka

To piękna idea i akcja, ponieważ oznacza pomoc i nadzieję dla potrzebujących. A takie idee i takie inicjatywy są strażakom szczególnie bliskie. Nic zatem dziwnego, że wśród strażackiej społeczności żywy jest odzew na ogólnopolską akcję  Szlachetna Paczka.

         Wśród dolnośląskich komend PSP, których funkcjonariusze odpowiedzieli na apel, aby takie świąteczne paczki przygotować jest KP PSP w Lwówku Śląskim. Tamtejsi strażacy przekazali 07.12.2018r. wybranej rodzinie   łóżko piętrowe, odzież zimową , artykuły spożywcze długoterminowe i środki czystości oraz specjalne prezenty dla poszczególnych członków rodziny – kosmetyki i zabawki. Oczywiście ten zestaw artykułów nie był przypadkowy. Został bowiem poprzedzony zebraniem informacji o sytuacji życiowej rodziny i jej największych potrzebach.

            Aktywny udział w szlachetnej paczce wzięli także strażacy zgorzeleckiej komendy PSP. Zbierano niezbędne artykuły dla wybranej osoby – pana Adama, który jest byłym strażakiem. Także w tym przypadku strażacy starali się tak dobrać świąteczne prezenty, aby obdarowany był usatysfakcjonowany. Pan Adam otrzymał m.in. sporo żywności, a także produktów chemii gospodarczej, kosmetyków oraz pieniądze z przeznaczeniem na zakup opału. Jak informuje Kamila Huzarska – inspektor KP PSP Zgorzelec, akcję starannie przygotowano i przeprowadzono. Wszystkie dary składające się na szlachetną paczkę dla byłego strażaka, przekazano Marcinowi Stępniowi, który jest pośrednikiem akcji Szlachetna Paczka.

         Jaworscy strażacy przygotowali w tym roku dwie paczki, które również zostały wybranym osobom. Natomiast  strażacy z KM PSP Wałbrzych prowadzili zbiórkę na rzecz dziewczynki wymagającej ciągłej rehabilitacji.  Dziewczynka jest mieszkanką Jedliny- Zdroju. W ramach uzbieranych w KM PSP w Wałbrzychu środków planuje się zakup dla chorej dziewczynki pakietu rehabilitacyjnego / turnusu. W chwili obecnej KM PSP posiada już kwotę ok. 3500 zł,ale jak zapewniają organizatorzy akcji, na tym nie koniec. Jak bowiem przewidują, łącznie uzbierają na ten cel ok. 5 tyś.

Jak co roku, tak i tym razem do Szlachetnej Paczki dołączyli strażacy i pracownicy cywilni KP PSP w Świdnicy.  W tym roku ich szlachetna paczka  trafiła do starszej pani, mieszkanki Świdnicy.  Kobieta otrzymała dary zgodnie ze swoimi, przekazanymi strażakom potrzebami. Jak się okazało paczka od strażaków była cenna, bowiem znalazła się w niej  lodówko–zamrażarka, żywność, chemia gospodarcza, a także ciepła odzież na zimę.

Komenda Wojewódzka PSP włączyła się w akcję wsparcia dla Natalii i Tomasza. Link do zbiórki: https://pomagam.pl/jopn2sjy