Strażacy uratowali tonącego

16 lutego br. strażacy, ogn. Paweł Hytel pełniący służbę w JRG PSP w Kłodzku  i ogn. Piotr Caputa z JRG PSP w Grodkowie (pow. opolski),  przebywali w kompleksie basenowym w  Kudowie Zdroju. W pewnej chwili  zostali zaalarmowani przez kobietę wzywająca pomocy. Jak się okazało zauważyła ona mężczyznę topiącego się w basenie.

Strażacy oraz znajdujący się w pobliżu ratownik WOPR,  pospieszyli z pomocą. Wydobyli z basenu nieprzytomnego mężczyznę, którego stan  wymagał wdrożenia procedur z zakresu KPP. Ratownicy udrożnili poszkodowanemu drogi oddechowe, wdrożyli tlenoterapię oraz zabezpieczyli mężczyznę, w celu uniknięcia powstania dalszych urazów.

Dzięki błyskawicznej i prowadzonej profesjonalnie akcji, poszkodowany wkrótce odzyskał przytomność. Po przybyciu na miejsce karetki pogotowia ratunkowego, strażacy przekazali mężczyznę zespołowi ratownictwa medycznego.

Ogn. Paweł Hytel i ogn. Piotr Caputa, to koledzy od wielu lat. Kiedyś razem pełnili strażacką służbę, potem ich drogi się rozeszły. Nadal jednak utrzymują ze sobą kontakt. Los chciał, że tym razem koleżeńskie spotkanie przyjaciół zmieniło się we wspólną akcję ratującą życie.