Strażacy wygrywają i rozpalają serca kibiców

W sobotni wieczór 12 maja, w Oleśnicy odbyła się druga edycja Nocnego Sztafetowego Półmaratonu Firmowego. Hasło tegorocznej edycji „WARTO POMAGAĆ”, doskonale obrazuje charytatywny wymiar całego wydarzenia, które miało na celu pomoc Fundacji o takiej samej nazwie. W hasło to doskonale wpisuje się też  idea pożarnictwa. Dlatego też wśród 37 drużyn, znalazł się team „Straż  Pożarna Wrocław”. W jego skład weszli funkcjonariusze, którzy na co dzień pracują i pełnią służbę w jednostkach PSP na terenie Wrocławia: kpt. Mirosław Boczar i asp.sztab. Sebastian Czaicki z KW PSP we Wrocławiu, sekc. Arkadiusz Opaliński z JRG 1 Wrocław oraz mł.asp. Bartłomiej Przedwojewski z JRG 9 Wrocław.

W nocnej scenerii, każdy zawodnik w drużynie miał do pokonania 4 x 1320 m wokół malowniczo położonych oleśnickich stawów, co w sumie dało dystans półmaratonu (21 km).  W tym nocnym biegu triumfowała drużyna strażaków, gorąco dopingowana przez liczną grupę kibiców z klasy 4a z SP3 w Oleśnicy.  W dodatku, co warto podkreślić, team strażaków zwyciężył w bardzo pięknym stylu z łącznym czasem 1:04:51, pokonując kolejną drużynę o 5 minut oraz poprawiając rekord trasy aż o 6 minut !!! Wynik ten jest dobrym prognostykiem przed Drużynowymi Mistrzostwami Polski Strażaków w Biegu Ulicznym, które odbędą się jesienią w Rakoniewicach.

W podzięce za tak gorący i żywiołowy doping, uczniowie zostali zaproszeni przez strażaków na wycieczkę do wrocławskiego „Ognika”, co spotkało się z wybuchem ogromnej radości.

Warto dodać, że organizacja imprezy, jej oprawa i przeprowadzenie, stały na bardzo wysokim poziomie.  Oleśnicka Grupa Triathlonowa OGT, która była organizatorem, zadbała nawet o to, aby licznie zgromadzeni kibice przy strefie zmian, gdzie oczywiście były największe emocje, mogli śledzić zmagania zawodników na całej trasie.  Było to możliwe dzięki  czterem kamerom stacjonarnym ustawionym w różnych miejscach trasy i dwóm mobilnym, które przekazywał obraz LIVE na ogromny telebim.