Sukces złotoryjskich tenisistów

Na kortach tenisowych Warszawianki  w Warszawie odbyły się I Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Tenisie Ziemnym. Organizatorem imprezy był komendant główny Policji wraz ze Stołeczną Grupą Wojewódzką Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA. Turniej rozegrano w kategoriach gier singlowych i deblowych.

           O tytuł Mistrza Polski walczyło 30 zawodników reprezentujących Policję, Państwową Straż Pożarną oraz Straż Graniczną. Łącznie w Mistrzostwach wystąpiło 17 Policjantów, 11 Strażaków i 2 funkcjonariuszy Straży Granicznej z całej Polski. Do walki o tytuł najlepszego tenisisty w kraju wśród służb mundurowych podległych MSWiA ubiegali się strażacy z KW PSP Warszawa, KM PSP m.st. Warszawa, KP PSP Złotoryja, KW PSP Lublin, KM PSP Chełm, KP PSP Rybnik, KP PSP Racibórz i KP Biała Podlaska.

           Z uwagi na bogate tradycje tenisowe w naszej strażackiej formacji, jak i dotychczasowe sukcesy na arenach europejskich i światowych, nasi strażacy ze Złotoryi i tym razem nie zawiedli. W grze pojedynczej wicemistrzostwo zdobył ogn. Robert Goda z KP PSP w Złotoryi. Natomiast mł. kpt. Marcin Kościuk również z KP PSP w Złotoryi zajął trzecie miejsce w grze pojedynczej.

           Zwycięzcą turnieju w grze pojedynczej został st. sierż. Michał Podleśny reprezentujący Komendę Główną Policji w Warszawie. Strażacy ze Złotoryi nie znaleźli lepszych od siebie w grze podwójnej i zdobywając Mistrzostwo Polski i tym samym złote medale. W finale mł. kpt. Marcin Kościuk i ogn. Robert Goda pokonali  warszawskich strażaków mł. bryg. Przemysława Kowalskiego i mł. bryg. Tomasza Kunickiego.

Wyniki I Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Tenisie Ziemnym:

Gra pojedyncza – Półfinały:

Michał Podleśny – Marcin Kościuk 6/4 6/4

Robert Goda – Marek Gryka 6/2 6/2

Gra pojedyncza – Finał

Michał Podleśny – Robert Goda 6/2 6/3

Gra podwójna – Finał

Marcin Kościuk/Robert Goda – Przemysław Kowalski/Tomasz Kunicki 6/2 6/3